FREE SHIPPING OVER $100

gifts

home decor

home staging & design

monthly subscription boxes

buy now

Custom Work

Spring Cleaning Time!!

Spring is finally here and it's time to freshen up your house. We can help you refinish your cabinets and keep the charm that you love, but add a color and style that fits you. Don't want to do it yourself? Contact us to do it for you!

Cabinet Painting Class
Regular price
$55.00
Sale price
$55.00
Regular price
Unit price
per 
Sold out

Classes and Workshops

  • Amsterdam Green Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Antibes Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Antoinette Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Arles Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Aubusson Blue Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Barcelona Orange Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Burgundy Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Capri Pink
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chalk PaintⓇ Stencil Brush
    Regular price
    $15.95
    Sale price
    $15.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chalk PaintⓇ Wax Brushes
    Regular price
    from $47.50
    Sale price
    from $47.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chateau Grey Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chicago Grey
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Coco Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $6.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Country Grey Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Craqueleur by Annie Sloan
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cream Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Detail Brush Set
    Regular price
    $27.50
    Sale price
    $27.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Duck Egg Blue Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Emile Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Emperors Silk Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • English Yellow Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Firle Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flat Brushes by Annie Sloan
    Regular price
    from $14.00
    Sale price
    from $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Florence Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • French Linen Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

  • Scrubby Soap- Lemon
    Regular price
    $8.50
    Sale price
    $8.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Scrubby Soap - Orange
    Regular price
    $8.50
    Sale price
    $8.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • European Soaps 250 grams
    Regular price
    $12.50
    Sale price
    $12.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beekman Honey & Orange Blossom Goat Milk Soap, Small Bar
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Scrubby Soap - Lemon Lime
    Regular price
    $8.50
    Sale price
    $8.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beekman Oak Moss Goat Milk Soap, Small Bar
    Regular price
    $1.25
    Sale price
    $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Scrubby Soap - Olive Oil and Aloe
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honeyed Grapefruit Bar Soap, 1.13 oz.
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honeyed Grapefruit Beekman Soap
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beekman Pure Goat Milk Hand Cream
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Amsterdam Green Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Antibes Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $12.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Antoinette Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Arles Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Aubusson Blue Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Barcelona Orange Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Burgundy Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Capri Pink
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chalk PaintⓇ Stencil Brush
    Regular price
    $15.95
    Sale price
    $15.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chalk PaintⓇ Wax Brushes
    Regular price
    from $47.50
    Sale price
    from $47.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • "1803 Candles" Soy Melts
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • “1803 Candles” Jar Candle
    Regular price
    $31.00
    Sale price
    $31.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1803 Flour Sack Towels
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Barn Door, Olive Bucket Candle
    Regular price
    $32.00
    Sale price
    $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Citrus Hill Candle
    Regular price
    $36.00
    Sale price
    $36.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk and Cookies for Santa Willow Candle
    Regular price
    $32.00
    Sale price
    $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pumpkin Roll, Olive Bucket Candle
    Regular price
    $32.00
    Sale price
    $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hurricane with Wood and Metal Floating Shelf
    Regular price
    from $86.00
    Sale price
    from $86.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • "1803 Candles" Wax Warmers
    Regular price
    $36.75
    Sale price
    $36.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wick Trimmer
    Regular price
    $18.50
    Sale price
    $18.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Halloween Canvas Pillow
    Regular price
    $32.50
    Sale price
    $32.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Giverny Chalk PaintⓇ
    Regular price
    from $12.95
    Sale price
    from $12.95
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nautical Stripe Dishtowel
    Regular price
    $5.95
    Sale price
    $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gather Together Paper Napkin Set
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    $7.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • "Courage" Small Dish
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    $9.75
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Teacher Plant Succulent Pot
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red and Blue Striped Rug
    Regular price
    $75.00
    Sale price
    $75.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Turkey Table Runner
    Regular price
    $29.00
    Sale price
    $29.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bittersweet Garland
    Regular price
    $32.00
    Sale price
    $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Teacher Encourage Succulent Pot
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $4.48
    Sale price
    $4.48
    Regular price
    $8.95
    Sold out
    Unit price
    per